// Plážová dieta.

11. června 2011 v 19:33

> Dieta, co se mi zdá docela fajn - je to v podstatě normální redukční dieta, ale prvních 14 dní vyřadíte pečivo a přílohy.
Plážová dieta vznikla původně jako lékařský program pro kardiaky a pak i pro obézní lidi. Vynálezce diety, doktor Arthur Agatston zkoumal složení krve a metabolismus jedince, který držel tuto dietu.
Ze stravy doporučil odstranit špatné sacharidy, které jsou odpovědné za ukládání tuků v oblasti břicha a celkovou nadváhu. Plážová dieta je často označena jako dieta ze South Beach.
Plážová dieta má tři fáze, během kterých se můžete postupně dostat na svou vysněnou váhu.
1. fáze
První fáze trvá 2 týdny, během kterých zhubnete 3 - 6 kg. Nekonzumují se vůbec žádné sacharidy (pečivo, těstoviny, brambory, rýže, sladkosti ...). Je ale nutná každodenní snídaně a dále pravidelná strava svačina, oběd, svačina a večeře. Konzumují se převážně bílkoviny (maso, vejce, ryby, mléčné výrobky) a nenasycené tuky (olivový olej). Není zakázaná ani zelenina či ovoce.
2. fáze
Ve druhé fázi už postupně zařazujeme do jídelníčku i sacharidy, ale jen některé (celozrnné pečivo, celozrnná rýže). Nadále se vyhýbáme průmyslově zpracovaným produktům, které vedou často k nadváze a k ukládání tukových zásob. Konzumujeme produkty s nízkým glykemickým indexem, aby se nezvyšovala hladina cukru v krvi.
Tuto fázi držíme tak dlouho, dokud se nedostaneme na svou vysněnou váhu.

3. fáze
Třetí fáze plážové diety je fází nejtěžší, protože tato fáze se drží doživotně. Jednou zhřešit můžete, ale mělo by to být spíše raritou.
Nekonzumují se nezdravé sacharidy a tuky, sladkosti a potraviny s vysokým GI. Jedná se vlastně o určitou formu zdravého stravování.

 


Komentáře

1 Anabell Anabell | Web | 12. června 2011 v 0:08 | Reagovat

tak ta třetí fáze je docela hustá ale jinak to vypadá normal :))

2 lamylucy lamylucy | Web | 12. června 2011 v 5:21 | Reagovat

Podobý se  trošinku Dukanovce, jinak fajne :)

3 Angie Angie | Web | 12. června 2011 v 7:24 | Reagovat

Ty první dvě fáze jsou takové typické, ale ta třetí! :D Ta je docela drsná! Na to bych neměla! Jestli se do toho pustíš, tak máš můj obdiv! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.